Deset důvodů, proč si Kanáry zamilujete i Vy

Kanárské ostrovy jsou nejčastěji označovány jako ostrovy věčného jara, nicméně tu turisté najdou daleko víc než hezké počasí. Jejich rozmanitost totiž bere dech a když je navštívíte jednou, je možné, že se sem budete muset vracet pořád.

1. Pláže

Na Kanárech jsou k mání různé druhy pláží. Najdete tu pláže se zlatavým pískem a klidnou vodou, černé pláže s ideálními podmínkami pro surfing, ale i zapadlé pláže, kde budete jen vy a oceán. Výjimkou nejsou ani pláže, kde můžete odhodit nejen oblečení, ale i plavky a nikoho tím nepohoršíte. Pokud vás tedy přestane bavit ruch turistických středisek, není nic jednoduššího než nasednout do auta nebo do autobusu a nechat se zavézt na pláž dle vašeho přání.

 • Güigüi (Gran Canaria) - panenská pláž, kam se dostanete náročnějším pochodem (cca 2 hod. jedna cesta z městečka Tasartico) nebo můžete vyzkoušet výlet lodí

 • Playa de la Solapa (Fuerteventura) - přibližně 8 km od městečka Pájara, přístupná polní cestou, nejlepší je ji navštívit při odlivu

 • Playa de Orzola (Lanzarote) - nachází se na severu Lanzarote poblíž stejnojmenného městečka, dejte pozor na vlny, pokud byste se sem jeli vykoupat

 • Playa de los Patos (Tenerife) - zastrčená pláž poblíž Puerto de la Cruz, při sestupu dolů je třeba dbát zvýšené opatrnosti

Tipy na skryté pláže

2. Národní parky

Národní parky na Kanárských ostrovech patří mezi přírodní unikáty a jejich návštěva je povinností pro všechny milovníky přírody. Ať už se jedná o nejoblíbenější park Teide na Tenerife s nejvyšší sopkou Španělska nebo na Lanzarote o park Timanfaya, kde vás bude pálit pevná půda pod nohama. Jeden z menších kanárských ostrovů La Palma zase nabízí park Caldera de Taburiente, který nadchne svojí rozmanitostí.

3. Lidé

Místní obyvatelé jsou přátelští, a pokud umíte trochu španělsky, získáte si jejich pozornost okamžitě. Rádi si odpočinou v místních barech u dobrého kafíčka nebo malého piva. Jsou pak schopni diskutovat o aktuálních tématech klidně několik hodin. Kanárský kalendář je plný různých svátků, takže se může stát, že v den, kdy to nejmíň čekáte, zastaví se veškerý ruch v obchodech a všichni vyrazí slavit do ulic.

4. Jídlo

Kuchyně na Kanárech se skládá hlavně z ryb, masa a rýže nebo typických brambor s omáčkou (papas con mojo). Grilovaná masa jsou často dostupná v restauracích. Za ochutnávku stojí také místní sýry nebo šunka jamón serrano, která se dá pořídit za přijatelnou cenu v supermarketech. K dostání je bezproblémově na trzích zelenina a ovoce od místních farmářů.

 • Ropa vieja - oblíbený domácí pokrm, kousky masa s cizrnou, bramborami nebo čočkou

 • Conejo en salmorejo - naložený podušený králík typicky podávaný s bramborami a omáčkou (papas arrugadas)

 • Carne de cabra - kozí dušené maso

Co musíte ochutnat

5. Pití

Ani v nabídka místních nápojů Kanárské ostrovy není malá. Je zde k dostání např. víno s příchutí banánů na Tenerife (vino de platano), rum s medem na Gran Canarii (Ron Miel de Arehucas) nebo místní pivo značky Tropical. Za zmínku také stojí sladký kávový nápoj Barraquito s kondenzovaným mlékem a likérem.

Prohlédněte si nabídky ubytování s různými možnostmi stravování na Kanárských ostrovech.

6. Vyžití v moři

Vzhledem k umístění ostrovů a dobrým povětrnostním podmínkám, je zde ideální příležitost vyzkoušet různé druhy vodních sportů - surf, windsurf, kitesurf nebo bodyboard. Podmínky jsou příhodné, jak pro začátečníky, tak pokročilé.

 • El Médano (Tenerife) - na jihu Tenerife se nachází ideální pláž pro začínající sportovce, kteří chtějí některý z vodních sportů vyzkoušet

 • La Cícer (Gran Canaria) - část pláže Las Canteras v hlavním městě Las Palmas s černým pískem 

 • El Cotillo (Fuerteventura) - malebná pláž na severu ostrova s dostatečným prostorem pro vodní sporty

Pláže vhodné pro začátečníky

7. Sport

Kanárské ostrovy jsou místo, kde najdete mnoho příležitostí ke sportování pod širým nebem. Vodní sporty již byly zmíněny, jsou tu ale i bezvadné podmínky pro cyklistiku, běh nebo turistiku.

8. Autopůjčovny

Na ostrovech jsou zavedené autopůjčovny s kvalitními vozy a s cenami kolem 100 EUR na týden s pojištěním bez spoluúčasti. Cestování po ostrově tak může být hračka. Mezi naše oblíbené patří CICAR nebo Autoreisen.

9. Bary

Malé bary s nabídkou snídaní a poledních menu jsou na Kanárech všudypřítomné. Můžete tak vyzkoušet chutnou horkou čokoládu s churros (sladká smažená španělská specialita) nebo toast a přečíst si u toho noviny. 

10. Počasí

Kanáry jsou vyhledávaná destinace po celý rok. Skvělá doba pro návštěvu je květen až říjen. Na podzim už u nás bývá sychravo, na ostrovech je ale jistota slunečného počasí minimálně do konce října s poměrně teplou vodou v oceánu. Pak už se může objevit nějaký zamračený den, hlavně na severu, na jihu bývá stále krásně. 

Doufáme, že Vaše dovolená na Kanárech bude skvělý zážitek, na který nezapomenete.

Tipy na aktivity

© 2019 -2020 Všechna práva vyhrazena.

NaKanaryLevne.cz. 

 • Facebook