Fuerteventura: Itinerář na sedm dní 

1. den: Arrecife
2. den: Park Timanfaya
3.den: Cueva de los Verdes
4. den: Charco de los Clicos
5. den: Jameos del Agua
6.den: Pláže na jihu
7. den: La Graciosa
Show More

Fuerteventura je nejdelší ostrov na Kanárech s největším počtem pláží. Má jich přes 80. Patří k letoviskům, kde nebudete mít o plážový servis nouzi. Na své si tu přijdou i nadšení surfaři. Dovolenou si tu ale užijí i dobrodruzi, protože Fuerteventura nejsou zdaleka jen pláže.

 

Přílet: 

Z letiště do hlavního města Puerto del Rosario: Hlavní město je od letiště vzdáleno pouze 6 km a dostanete se do něj autem po silnici FV-2 do 10 min.

 

Z letiště do Corraleja: Z letiště se do letoviska Corralejo po dálnici dostanete za 40 min. autem. 

Z letiště do Caleta de Fuste: Z letiště se do letoviska Caleta de Fuste dostanete za 10 min. autem. Vydejte se jižním směr po dálnici LZ-2.

Z letiště do Costa Calma (popř. Morro Jable): Z letiště do jižních letovisek cesta trvá přes hodinu. Vydejte se na jih po dálnici LZ-2.

Autobusová doprava: Na Fuerteventuře zajišťuje meziměstskou dopravu společnost Tiadhe. Na turisty je zaměřená slevová kartička Btf, na kterou lze čerpat slevu na jízdném 5 %.

 

1.den: Corralejo

 

Letovisko Corralejo: Oblíbené turistické městečko nacházející na severu Fuerteventury. Zajišťuje kvalitní zázemí pro každého návštěvníka. Je tu přístav, který spojuje ostrov s Lanzarote a ostrůvkem Lobos.

Přírodní rezervace Corralejo: Tato rozsáhlá část dun byla vyhlášena za přírodní rezervaci. Jedná se o rozsáhlý komplex písečných dun sousedící se stejnojmenným městečkem.

Pláž Popcorn: Tato pláž je unikátní na Fuerteventuře. Jsou na ní kousíčky korálů, které vypadají jako popcorn. Nachází se cca 5 km od Corraleja.

 

Ostrůvek Lobos: Pár set metrů od Corraleja se nachází malinkatý ostrůvek Lobos, kam lze zamířit na odpolední procházku nebo válečku u moře. Dopraví Vás sem člunem.

Mapa:

 

2.den: Cuevas de Ajuy a sopka Calderáz Hondo, přírodní bazény aguas verdes

Národní park Timanfaya: Nachází

Mapa:

 

3.den: Puertito de los Molinos, Mirador Morro Velosa

Jeskyně Cueva de los Verdes: Několika

Mapa:

 

4.den: Sopka Cuervo, Zelená laguna, Los Hervideros, Salinas Janubio

 

Sopka Cuervo: Před sopkou je parkoviště a tak celá trasa měří jen 5 km. Podél stezky je několik informativních desek, které popisují historii tohoto místa. Je možné navštívit kráter i zevnitř, protože do jeho středu vede stezka.

Charco de los Clicos (Zelená laguna): Toto jezero se nachází uvnitř otevřeného kráteru poblíž města Yaiza. Charakteristickou barvu získalo díky mořským řasám na dně jezera. Je na něj hezký výhled z nedaleké vyhlídky El Golfo.

Útesy Los Hervideros: Kousek od Zelené laguny jižním směrem se nachází impozantní útesy, z kterých je možné pozorovat sílu oceánských vln narážejících do skal a vytvářejících podívanou na rozbouřené moře.

Saliny Janubio: Největší solná pole na Kanárských ostrovech, která si svou tradici udržují už po čtyři generace. Solná pole lze navštívit od pondělí do pátku s průvodcem nebo si tu lze zakoupit slánky s různobarevnou solí. Při západu slunce se barva solných polí odráží v nádržích a člověk je tak svědkem unikátní hry barev.

Mapa:

 

5.den: Jameos del Agua, Jardín de Cactus, město Teguise, pláž Famara

Jameos del Agua: Jeskyně na severu Lanzarote s vlastním jezírkem, ve kterém žije vzácný krab albín, který má pouhý jeden centimetr. Jeskyni navrhl César Manrique tak, aby se umění nepozorovatelně spojilo s přírodními krásami jeskyně. 

 

Jardín de Cactus: Nachází se zde přes 450 druhů kaktusů a je to poslední dílo Césara Manriqueho. Jako specialitu tu místní bar nabízí kaktusový hamburger.

 

Město Teguiste: Je to jedno z nejstarších měst na ostrově a do roku 1852 bylo hlavním městem Lanzarote. Nachází se v něm např. muzeum tradičního kanárského pětistrunného nástroje, který se nazývá timple.

Pláž Famara: Jedna z nejlepších pláží pro vodní sporty na ostrově. Je tu stálý vítr a vlny, tak si tu přijdou na své vyznavači surfu nebo kitesurfingu. Při západu slunce je možné se pokochat krásným výhledem na sousední La Graciosu.

Mapa:

 

6.den: Odpočinek na pláži - tipy na pláže na Fuerteventuře

Na jihu Lanzarote se nachází přírodní komplex, chráněný park Los Ajaches, který nabízí možnost turistického vyžití za přítomnosti šesti atraktivních zlatožlutých pláží na Lanzarote. Nachází se u jižního letoviska Playa Blanca a kromě nejznámější pláže Papagayo v sobě ukrývá i dalších pět skvostů. Ty nejlépe dosažitelné jsou uvedeny níže.

Playa de Cofete: Krásná plá

Playa de Sotavento: Kousek od 

Playa de el Castillo: Nachází 

Playa de la Escalera: Nachází 

Mapa:

 

7.den: Tipy na zážitky - vodní park Acua, Oasis Park Fuerteventura

Rancho Texas Lanzarote Park: Zábavní park, ve

Mohlo by se hodit:

image4245.png
Obr_itinerář_tenerife.png

© 2019 -2020 Všechna práva vyhrazena.

NaKanaryLevne.cz. 

  • Facebook